5 viga, mida inimesed kaaslast otsides teevad

Oled Sa kunagi mõelnud, mis võib olla takistuseks, et Sa ikka veel seda õiget pole üles leidnud? Ehk oled ka Sina mõne järgnevatest vigadest teinud? Loe ja mõtle kaasa, et neid edaspidi vältida.

Liigne enesekindlus

Positiivne ellusuhtumine ja enesekindlus on väga head omadused iga kaaslase juures, aga ka siin võib üle piiri minna. Kui Sa arvad, et Sa oled ideaalne “saak” kõigile, kes Su tähelepanu tõmbavad ja muud Sul teha pole vajagi kui lihtsalt olla ja nautida, siis mõtle uuesti. Suhted on kahepoolsed ja kui Sa pöörad endale ja enda väärtusele rohkem rõhku kui kaaslase omale, siis ei peaks Sa ehk üldse suhet otsima. Ilmselt hakkad Sa nii ka suhte arenedes vigu ainult oma kaaslases leidma ja see suhtele pikka iga ei ennusta. Ole endas ja enda väärtuses kindel, aga kui Sa pead seda suurelt kuulutama, oled Sa tegelikult ikka veel ebakindluse küüsis.

Liigne sõltuvus

Kas Sa otsid kaaslast, et täita tühimikku enda elus või lihtsalt selleks, et vältida üksindust? Kui nii, siis leiad peagi, et oled oma uuest kaaslasest sõltuvuses – ta pakub Sulle midagi, millest Sul oli puudus ja nüüd ei kujuta Sa oma elu enam temata ette. Kui Sinu kaaslasel juhtub olema samasugune tühimik, mille täiteks Sina hästi sobid, oled sattunud sõltuvussuhtesse ja see ei ole kõige parem koht, kus olla. Kui selline mure on aga ühepoolne, siis hakkab suhe peagi ühte osapoolt lämmatama ja ta soovib ilmselt sellest peagi välja. Seetõttu ongi nii oluline iseendaga, enne teistega suhtesse astumist, väga hästi läbi saada ja oma ebakindlustega rahu teha.

Ohumärkide ignoreerimine

Me teame küll, milliseid inimesi vältida ja me teame küll, mis tunne see on, kui midagi meie sees ütleb, et see inimene ei ole ikka päris meie jaoks. Aga ometi suhe jätkub. Me mõtleme, et võib olla reageerime ise üle, kujutame ette või äkki inimene pikapeale muutub. 99% olukordadest meie sisetunne ei valeta, seega ära vaata juba suhte alguses tekkinud ohumärkidest mööda.

Sa vead kaasas oma eelmist suhet või suhteid

Kui Sinu minevikus on keegi, kelle vastu Sul väga tugevad tunded olid või siiamaani on, siis hakkab see suure tõenäosusega mõjutama ka Sinu tuleviku suhteid. Võib juhtuda, et hakkad pidevalt võrreldes nägema uues kaaslases puudujääke, mida eelmises ei olnud. Või siis tahad Sa seda lihtsalt niimoodi mäletada. Võimalik, et hoopis näed tonti seal, kus seda pole, ehk hakkad lahkuminekuni viinud probleeme ka uues suhtes otsima. Veendu, et alustad uut suhet puhtalt lehelt.

Sa kiirustad liigselt

Kas armud kiiresti üle pea kaela? Kas iga uus suhe on ”see õige”? Äkki peaksid natukene hoogu pidama. Paljudele ei meeldi üksi olla, aga kui soovid kellegagi pikaajalist suhet luua, siis ära torma! Võta aega, et neid tundma õppida ja ära lasku juba esimesel kohtingul väga sügavamõttelistesse vestlustesse. Olla aus ja avatud on tähtis, aga ära anna endast kohe kõike, kui Sa ei ole kindel, et see inimene Sinu ellu pikemaks ajaks jääb. Samuti ära kiirusta intiimsusega. Kõike jõuab. Muidu võid peagi avastada, et oled ennast liiga palju investeerinud ühepoolsesse suhtesse.