Esimese kohtingu jututeemad

Võõra inimesega esmakohtumine võib vahel olla veidi ebamugavust või ebakindlust tekitav. Muidugi ei ole mõtet kogu kohtingut peas ette mängida või võtta kaasa paberit küsimustega, sest elu on ettearvamatu ja parem on lasta asjadel minna nii, nagu nad parasjagu lähevad. Kuid see ei tähenda seda, et väikene ettevalmistus halba teeks. Kui Sul on olemas varuks mõned küsimused juhuks, kui tekib vaikusehetk või mõned ideed, millest kindlasti rääkida tahaksid, saad kohtingule minna kindla sisemise rahuga.

Kui olete juba eelnevalt põgusalt tuttavad, siis kasuta ära neid teadmisi. Näiteks infot, mis oli tema tutvumisprofiilil või infot, mida teie ühine sõber eelnevalt tema kohta jagas. Ole avatud, positiivne, küsi palju küsimusi ja siis päriselt kuula! Ka koht, kus olete otsustanud kohtuda, on hea teema vestluse alustamiseks. Kas teil on ühine huvi looduse, hea toidu, kunsti või hoopis omapärase arhitektuuri vastu?

Et inimest hästi tundma õppida, on vaja teada natukene tema minevikust. Võid uurida, kust ta pärit on, millega tegelenud on, kas tal on õdesid-vendi, lemmikloomi? Millised on tema hobid, kas talle meeldib reisida või pigem kodus raamatut lugeda? Looduses jalutada või ekstreemsporti harrastada? Milline on tema muusikamaitse, millised on lemmikraamatud või filmid? Ka sealt saab nii ühte kui teist inimese kohta teada. Samuti võite arutada millised on teie ootused, lootused ja plaanid tuleviku suhtes. Kui klapp on olemas, siis ära unusta naeratusi ja komplimente. See kinnitab teisele poolele, et tunned end tema seltskonnas mugavalt ja et oled päriselt huvitatud.

Kui tähtsamad küsimused on küsitud, siis muidugi võib alati arutada ka päevakajalisi teemasid, aga liiga isiklikuks minemata. Esimesel kohtingul võib olla ei tasuks lahkama hakata ka poliitikat, religiooni, raha ning peresuhteid. Samuti jätke eksid praegu mängust välja, veel vähem negatiivses võtmes. Ka suhete minevikus võib olla olulisi asju, mida peaksid teadma, kuid kindlasti ei ole see esmakohtumise teema. Keegi ei taha kuulda Sinu raskest endisest abielust, nõmedast eksist või sinu vallutustest kohtingumaastikul, kui ta alles õpib Sind tundma!

Ole aus, siiras, avatud ja positiivne, siis ei saa midagi valesti minna!