Millega arvestada, kui sinu kaaslane on sinust oluliselt vanem?

Nagu me teame, siis armastus vanust ei küsi. Naiste küps eneseteadlikkus ja emotsionaalselt tasakaalukas vanem meesterahvas võib tunduda ju ideaalse valikuna. Siiski on mõned asjad, mida peaksid kaaluma ja millele tähelepanu pöörama enne, kui sellisesse suhtesse astud.

Emotsionaalne küpsus

Emotsionaalne küpsus ei ole alati paraku vanusega kooskõlas, kuigi seda tihti eeldama kiputakse. Seega ole kindel, et teie väärtused ja suhtlemisoskus omavahel hästi klapiksid. Veendu ka selles, et teil on päriselt sarnased huvid ja arusaamad, mida ei presenteerita ainult selleks, et noorema kaaslasega justkui sammu pidada. Samas, mida aeg edasi, seda vähem on üldiselt inimestel tahtmist tegeleda emotsionaalselt väsitavate jageluste ja edasi-tagasi mängudega. Seega arvesta sellega, et ausus ja otsekohesus on väärtus, aeg ei ole raiskamiseks. “Võtame rahulikult ja vaatame, mis saab ei pruugi” küpsemas eas inimeste lemmik taktika olla. Pigem eelistatakse läbipaistvust, mis puudutab mõlema poole ootusi ühise tuleviku suhtes. Seega kui tahad ikka veel “suhtemänge” mängida, leia pigem endavanune või noorem partner, kes sellised tegevusi ehk põnevaks peab.

Eelmised suhted ja lapsed

Kui valid endast oluliselt vanema partneri, siis on tal tõenäosusega kaasas ka suurem suhete pagas. Suure tõenäosusega ka lahutus ja lapsed. See iseenesest ei pea olema halb asi. Eelmiste suhete puudujääkidest ja eksimustest on palju õppida, et targemana edasi liikuda. Samas on see kindlasti midagi, millele tõsiselt mõelda ja vestlus, mis tuleks ette võtta pigem varem kui hiljem. Oluline on, et kaaslane oleks päriselt oma eelnevatest suhetest üle saanud ja oma järeldused teinud, et samu vigu tulevikus vältida. Pane tähele, kas ta on avatud ja avameelne kui eelmised suhted jutuks tulevad või eelistab ta pigem seda teemat iga hinnaga vältida. Kui ta midagi oma suhete ajaloost sinuga jagada ei taha, siis tasuks seda pigem ohumärgina võtta.

Kui mängus on lausa endine abikaasa ja lapsed, siis pead kindlasti arvestama sellega, et neil võib olla endiselt oluline roll sinu uue kaaslase elus. Ja siin on väga oluline omavaheliste suhete kvaliteet. Ka laste vanus ja lahutusest/lahkuminekust möödunud aeg mängib siin olulist rolli. Kui lapsed on alles väikesed ja lapsevanemal on nende elus väga suur roll, siis ei pruugi uue kaaslase aktsepteerimine alati väga lihtsalt minna. Siinkohal ongi omavaheline koostöö ja sinu ettevalmistus selleks äärmiselt oluline. Mõtle tõsiselt, kas see on midagi, milleks sa päriselt valmis oled ja kas näed suhtel pikaajalist tulevikku. Kui pigem mitte, siis väldi lastega liiga lähedase suhte loomist, kuni oled endas selle kindluse leidnud või vali kaaslane, kelle ellu sul lihtsam liituda on. Ära unusta ka suurema pildi vaatamist. Kui sinul näiteks lapsi ei ole, aga sinu kaaslasel on neid juba mitu, siis uuri pigem juba suhte alguses välja, kas teil on samad ootused pere loomise koha pealt.

Aeg

Ka siin võivad asjad olla kahtepidi. Vanemas eas inimesed on tihti leidnud oma elurütmi. Võibolla käivad ka oluliselt vähem tööl, seega on neil aega uue kaaslase jaoks palju rohkem. Teisalt kui valid kaaslaseks kellegi, kelle elu keskpunktiks on lapsed või karjääri tegemine ja sina oleksid valmis näiteks pere loomiseks, siis ootab sind suure tõenäosusega ees pettumine või palju raskem tee, kui esialgu arvasid. Või on olukord hoopis vastupidine. Sinu kaaslane on näiteks väga vaba graafikuga ja tahaks muudkui oma noore kaaslasega ilma avastada ning igat vaba hetke koos veeta, samal ajal kui sina soovid hetkel oma elus karjäärile pühenduda. Seega ole kindel, et teie üleüldine elustiil ja ajajaotus omavahel klapiksid.

Stereotüübid

Rikas vanem mees noore ilusa naisega, ei midagi uut siin ilmas. Aga enne kui kellegi osas järeldusi teed, siis mõtle natukene ja võta aega, et neid päriselt tundma õppida. Noor ja ilus naine ei pruugi olla üldse seiklushimulik ja aktiivse eluviisiga. Vanem meesterahvas, kuigi elukogenud võib olla emotsionaalselt ebaküps. See, et mehel on uhke sportauto, ei tähenda, et ta selle eest igakuiselt laenumakse ei tasu. Ja seda nii, et muuks väga raha ei jäägi. Kui kohtusid kellegagi teatris, ei tähenda see üldse kindla peale seda, et ta kultuuri naudib jne. Katsu vältida hinnangute andmist esmamulje põhjal ja stereotüüpide lõksu jäämist.

Harjumused

Mida vanemaks me saame, seda enam kinnistuvad meie eelistused, arvamused, rutiin. Kui inimene on sellele lisaks veel kaua üksi olnud, võib juhtuda, et ta ei oska enam teise inimese vajadustega nii hästi arvestada või nendega kohaneda. Tal on juba väga tugevalt välja kujunenud viisid, kuidas ta oma elu elab ja asju ajab ning väga erineva elustiiliga inimese mahutamine sinna kõrvale võib mõlema poole jaoks väga keeruline protsess olla. Seega jälgi, et leiaksid enda kõrvale inimese, kes ka sinu elustiili ja harjumustega võimalikult hästi sobiks või siis oleks valmis koostööks mõlemale sobiva tulemuse leidmiseks.

Aga nagu iga suhte puhul, siis kõigepealt enda eesmärgid ja standardid paika ja siis jälgi, et sa uue suhte õhinas neid ära ei unustaks!